Od 5. do 8. 7. 2024 probíhá dovolená. Objednávky v tomto rozmezí budou zpracované 9. 7. 2024. Další plánovaná dovolená je od 26. 7. do 4. 8. 2024. Děkujeme za pochopení.

Vlněný bílý Matyáš

Neohodnoceno

Klasický bílý dětský polštář v rozměru 70 x 45 cm s výplní z vlny (50 %) a kvalitního dutého vlákna (50 %). Hmotnost výplně je 0,4 kg. Na objednávku lze udělat ze 100% ovčího rouna. Rouno je všito do čistě bavlněné látky (certifikovaná hlazená bavlna bílé barvy). Kombinace přírodního materiálu a dutého vlákna (střiž si mykáme sami) působí nadýchaně a zajistí dítěti komfortní spánek. Čistí se v čistírně.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Možnosti doručení
480 Kč
Vlněný bílý Matyáš
Neohodnoceno
zaspi polstar 70 45 bily
★ Oblíbené
Doprava zdarma nad 3000 Kč
Doprava zdarma
nad 3000 Kč
Jsme český výrobce
Jsme český výrobce
z Valašska
Kvalita a tradice
Kvalita a tradice
prvotřídní produkty

Naše materiály na polštáře pro děti s vlnou

Používáme pouze kvalitní bavlněné sypkoviny vyrobené v ČR z bavlny s uděleným certifikátem OEKO-TEX® Standard 100 (o zdravotní nezávadnosti i pro účely ve zdravotnictví v souladu s normami ISO 9001 a splňující hygienické požadavky na hračky a výrobky pro děti do tří let). Naše povrchové materiály jsou bez příměsí, vše je 100% hebká bavlna. Náplň polštáře Janíček tvoří 100% ovčí vlna (plemene merino) z ekologických chovů. Polštář Matyáš obsahuje vlnu (50 %) i duté vlákno (také u nás mykané). Pokud máte zájem jen čistě o rouno, napište to v poznámce objednávky. Ručně mykané vlněné rouno není chemicky upravované a jde o čistě přírodní materiál z plně obnovitelných zdrojů. Rouno z dutého vlákna si také zpracováváme sami z kvalitní střiže (není recyklované). Naše rouno je kompaktní díky dostatečnému vyválcování v naší manufaktuře. Naše polštářky pomohou dítěti budovat zdravý režim spánku už od malička.

 

Zakázková výroba pro děti

Každý náš výrobek je originálním kusem pečlivě vyrobeným. Rouno je přírodní a prodyšný materiál, který lze jen těžko nahradit. V naší manufaktuře se výrobkům z ovčího rouna věnujeme už 30 let. Za tu dobu si už troufneme říci, že jsme vychytali správné množství rouna pro každý typ polštářku. Větší polštářek v rozměru 70 x 45 není prošitý (hmotnost výplně je 0,4 kg). Hmotnost výplně u podušky je 0,25 kg. Můžete také pro dítě zakoupit rovnou větší polštář nebo si nechat udělat polštář na míru (šijeme i na zakázku). Rouna lze přidat i ubrat formou individuální kalkulace. Balíme do recyklovatelných obalů, na přání můžeme zabalit jako dárek (dárková bavlněná taška). 

Vlastnosti dětských polštářků a péče o ně

Ovčí vlna přispívá ke klidnějšímu spánku bez pocení (díky termoregulačním vlastnostem rouna) a tím mírní každodenní stres a zlepšuje schopnost koncentrace. Pro děti má dobrý spánek přímý vliv na paměť, proto komfortní usínání pomáhá dětem s celkovým zdravým vývojem. Suché teplo je prevencí pozdějších zdravotních problémů. Pokud při spánku použijete přikrývky, podložky i polštáře z ovčí vlny najednou, výrazně znásobíte efekt působení ovčí vlny na lidský organismus. Obsažený lanolín přirozeně pečuje o vlnu, zajišťuje izolační vlastnosti i voděodolnost vlny. Výrobek je nutno povlékat a příležitostně provětrat ve venkovním prostředí za nízké relativní vlhkosti. Vlna začíná pracovat, pokud je vystavena čerstvému vzduchu, ideálně chladnému. Lůžkoviny pravidelně natřepejte. Vlna zvýší svůj objem a před použitím pak už jen přikrývku lehce protřepete. Nesmí se prát v pračce nebo bělit. Výrobky z ovčího rouna nepatří do sušičky. Pokud je výrobek silně znečištěn, přenechejte jeho vyčištění odborné čistírně. Více o údržbě rouna zde.