Náš příběh

ZASPI.CZ – tradiční valašská výroba přikrývek z ovčí vlny

Pastevectví na Valašsku bylo už od nepaměti nejdůležitější částí obživy a hospodaření místních obyvatel. Tato domácí zvířata žijí v pospolitosti významným způsobem s regionem a lidmi dodnes.

Obec Hovězí, kde vyrábíme své produkty, leží v samém srdci regionu. Na okolních kopcích běhá spoustu ovčích stád, z jejichž vlny se v prostorách naší malé firmy vyrábí ty nejkvalitnější vlněné výrobky již od začátku první Československé republiky a začátku 20. let minulého století. Byl vytvořen náhon, který poháněl stroj na propírání vlny, a v přádelně pak probíhala výroba jednotlivých produktů.

2B5A3223_upr     2B5A2110_upr

Čas plynul, postupy ve výrobě se zdokonalovaly, ale tradice a kvalita surovin zůstávala. Naše podnikání vstoupilo právě s touto filozofií na trh v roce 1993 a pokračuje v ní i nadále.

Zakládáme si na preciznosti ve výběru té nejlepší ovčí vlny, jíž získáváme především ze světlých plemen Merino či Východofríšského plemena. Vlna musí být nepraná a neždímaná, zbavená veškerých nečistot a musí být kompletně suchá.

Následné výrobky jako letní a zimní přikrývky, polštáře či dětské zavinovačky jsou pak v podstatě nezničitelným materiálem. Ovčí rouno se navíc vyznačuje značnou hřejivostí a zároveň vzdušností, což má za pozitivní následek regulace tělesné teploty. Několikrát bylo dokázáno, že ovčí vlna je zdravotně zcela nezávadná a nevyskytují se v něm žádní mikroskopičtí roztoči.

Proto jsou naše produkty ekologicky zcela ideální ve vztahu k planetě. Vámi zakoupené produkty u nás Vám vydrží prakticky napořád a jsou čistě přírodní. Náš nový brand ZASPI.CZ jsme vytvořili proto, abychom Vám blíže představili výrobu z lokálních surovin v České republice, která jde ruku v ruce s tradičními postupy v moderním pojetí naší malé firmy, která má 50 zaměstnanců a leží v malebné vesničce na Valašsku.