Od 5. do 8. 7. 2024 probíhá dovolená. Objednávky v tomto rozmezí budou zpracované 9. 7. 2024. Další plánovaná dovolená je od 26. 7. do 4. 8. 2024. Děkujeme za pochopení.

Zdravotní válec z ovčí vlny - velký 50 cm - smetanový

Neohodnoceno

Toužíte po polštáři, díky kterému zmenšíte svoje potíže s krční páteří? Hledáte pomůcku pro pohodlný odpočinek před televizí? Zkuste válec ve smetanové barvě sypkoviny (hlazená certifikovaná bavlna), ve kterém je 50 % ovčí vlny a 50 % kvalitního dutého vlákna kvůli pružnosti. Válec se povléká. Pokud máte zájem o povlak, je možné jej zakoupit spolu s polštářem (vzor i druh látky vybíráte z toho, co máme aktuálně dostupné).

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Možnosti doručení
539 Kč
Zdravotní válec z ovčí vlny - velký 50 cm - smetanový
Neohodnoceno
Doprava zdarma nad 3000 Kč
Doprava zdarma
nad 3000 Kč
Jsme český výrobce
Jsme český výrobce
z Valašska
Kvalita a tradice
Kvalita a tradice
prvotřídní produkty

Zakázková výroba 

Obaly pro naše polštáře šijeme pouze z kvalitní certifikované sypkoviny (hlazené bavlny). Rádi vám ale vyhovíme s jinou barvou, pokud bude tato barva dostupná. Používáme sypkoviny vyrobené v ČR z bavlny s uděleným certifikátem OEKO-TEX® Standard 100 (o zdravotní nezávadnosti i pro účely ve zdravotnictví v souladu s normami ISO 9001 a splňující hygienické požadavky na hračky a výrobky pro děti do tří let). Obaly pro zdravotní polštáře zhotovujeme na vaše přání z aktuálně dostupných materiálů a vzorů po domluvě s vámi. Naše výrobky balíme do recyklovatelných obalů, na přání můžeme zabalit jako dárek (dárková bavlněná taška).

Naše materiály pro zdravotní polštáře

Použitá ovčí vlna pochází z místních ekologických chovů (plemeno merino). Rouno je ručně mykané, není chemicky upravované – jde o čistě přírodní materiál z plně obnovitelných zdrojů. Jeho antibakteriální vlastnosti jsou trvalé. Naše rouno je kompaktní díky dostatečnému vyválcování v naší manufaktuře. Je pečlivě uchyceno, aby se nepohybovalo. Kvůli tvarové stálosti kombinujeme s jemným vícedutinkovým dutým vláknem v poměru 50 % vlna, 50 % nerecyklovaná PES výplň. Po dohodě je možné mít tento typ polštářů i ze 100% vlny (forma individuální zakázky). Naše povrchové materiály jsou bez příměsí, vše je 100% hebká (dlouhovlasá) bavlna v bílé nebo smetanové barvě.

Vlastnosti polštářů

Rouno je přírodní a prodyšný materiál, který lze jen těžko nahradit. V naší manufaktuře se výrobkům z ovčího rouna věnujeme už 30 let. Za tu dobu si už troufneme říci, že jsme vychytali správné množství rouna pro každý typ výrobku. Každý náš polštář je originálním kusem pečlivě vyrobeným. Nabízíme několik různých rozměrů zdravotních polštářů i možných výplní. Vše záleží na způsobu využití a vašich preferencích. Za tu dobu jsme také vystihli způsob prošití výplně a vhodnost použití kombinace s kvalitní výplní z dutého vlákna (používáme zásadně nerecyklovanou výplň). Zdravotní polštáře jsou vhodné, jak do kanceláře, tak na cesty, ale i pro odpočinek doma. Podkládat s nimi můžete nejen oblast krku, ale také bedra nebo kolena.

Péče o zdravotní polštářky

Všechny naše zdravotní polštáře je vhodnější povlékat a příležitostně provětrat. Výrobky s rounem se lépe větrají ve venkovním prostředí za nízké relativní vlhkosti. Vlna začíná pracovat, pokud je vystavena čerstvému vzduchu, ideálně chladnému. Rouno neperte doma, ani nebělte. Také nepatří do sušičky. Praní, respektive čištění, pokud je výrobek silně znečištěn, přenechejte odborné čistírně. Více o údržbě rouna zde. Zdravotní polštářky z dutého vlákna prát doma můžete (na 40 °C). Jejich povlékání je na vás, ale kvůli hygieně to doporučujeme i u nich.