3 důvody, proč pohádkami podporujeme Tlapky

Na konci roku 2023 se nám podařilo něco, o čem jsme loni v létě ještě snili. Vydali jsme a dali do oběhu knihu pohádek pro celou rodinu, kde jsou hlavními hrdinkami ovečky a lidé z Valašska. Z praktických důvodů jsme zvolili formu e-booku, která je rychlá na vydání a snadná na stahování i distribuci (pdf formát). Cesta ke 12 pohádkám pro sladké spaní, které nám hlídá pastevecký pes Fryška, byla lemovaná spoluprací lidí, kteří milují příběhy (i rouno). Proč jsme to v Zaspi chtěli? 

  • Vrátit kus vděku za rouno tam, kde to má smysl – jiným zvířatům. Sounáležitost je důležitá. Příroda nám umožní zpracovat rouno do našich polštářů a přikrývek. Proč jí její štědrost neopětovat kreativně? Tímto se řídí i Hana Moualla, která pro nás pohádky sepsala. V její domácnosti najdeme aktuálně jednoho adoptovaného jezevčíka a dvě kočky. 
  • Rozšířit povědomí o činnosti Tlapek na cestě – Spolek funguje oficiálně deset let. Do nových rodin už bylo umístěno 2500 psů. Kapacita spolku je aktuálně 40 psů a 20 koček. Pomáhá se všem plemenům psů bez rozdílu, týraným, opuštěným i z množíren. Tlapky si na sebe musí vydělat samy. Peníze na transparentní účty získávají prodejem věcí na e-shopu, bazarech a v aukcích. Případně jako dary od sledujících. Nejprve musí zvíře dát zdravotně do pořádku, provede se kastrace a hledá se mu nový domov. Zvířata jsou u paní Lucie Nollové z Tlapek doma do té doby, dokud se jim nepodaří najít nového majitele. Někteří pejsci naleznou domov za měsíc, jiným to trvá třeba tři roky. Vždy záleží nejen na povaze psa a jeho chování, ale i štěstí… 
  • Propojit laskavost se Zaspi – marketing může mít přesah i jinam. Je báječné, když se podaří najít průnik dobrého s praktickým. Vytvořili jsme, proto identitu v asociaci Zaspi a k tomu nástroj pohádky na dobrou noc.. Valašsko a ovce k sobě patří jako Paříž a Eiffelovka, krásně nám to splynulo v jedno. Jsme tým, který přistupuje ke klientům velice empaticky a individuálně, a to tak, že každou značku, kterou poznáváme a spolupracujeme s ní, rozebereme na součástky a snažíme se ji pochopit skrz na skrz. Jedině tak totiž může fungovat propagace. V případě, že ji pak vyloženě tvoříme viz Zaspi.cz, chceme vždy vystihnout podstatu nejpřesněji, jak to vůbec jde.  

Rozcestník:
e-book https://www.zaspi.cz/e-book/
Tlapky na cestě https://www.tlapkynaceste.cz/

Grafika:
Archiv https://www.brandedguys.com