Filmy o ovečkách: Znáte je všechny?

Některé filmy nám i po letech zůstávají v paměti, protože nám dávají dobrý pocit, jiné proto, že nás zneklidní. Rozhodli jsme se pro vás nachystat náš souhrn „ovčí“ filmografie. Který je váš oblíbený pořad, ve kterém se vyskytují huňaté ovečky?

Rodinné filmy s ovečkami – odpočinek pro všechny věkové kategorie

„Berani, ovce, ve jménu stáda“… Takhle nějak motivuje malé mluvící prasátko Babe zvířátka ve filmu Babe, galantní prasátko. Kdo by neocenil efekty, při kterých to vypadá, že s námi mluví roztomilé a odvážné prasátko? Možná proto si film z roku 1995 vysloužil několik nominací na Ceny Akademie (v 7 kategoriích). Druhý film „Babe 2: Prasátko ve městě“ už takovou diváckou odezvu neměl kvůli smutné zápletce.

Nezmínit ovečku Shaun the Sheep by bylo trestuhodné (1995). Postupně se její příběhy dostaly do 170 zemí světa. V Japonsku má ovečka svoji kavárna v Ósace, kde si můžete dát různé dobrůtky s ovčí tématikou. Ve Švédsku má svůj farma park. Její obliba i mezi dospělými je dána asi její čtveráckou povahou, díky které zažívá skupina ovcí různé vtipné momenty. Ovečky jsou lehce rozpustilé a mají rády pohodlí. Víte, že Shaun už má i svoje hry? Víte, že i my máme pro vás knížku pohádek o ovečkách?

zaspi_cti_a_zaspi_blog_filmy_o_oveckach_NAHLED

Trochu jiné „ovčí“ pořady

Chcete vidět ilustrovaný příběh o ovečkách, který ještě neznáte? Zkuste film Ovečky a vlci: V rouše beránčím z roku 2016 (volné pokračování se jmenuje Ovečky a vlci: Velká bitva). Když se mladý a dobrosrdečný vlk omylem po vypití lektvaru stane beránkem, začíná se příběh, který nám říká, jak důležité je vědět, kam patříte. Ale že ještě důležitější je vědět, jak se domluvit i s tím, kdo je naprosto odlišný. Ve druhém dílu se mír mezi ovcemi a vlky pokusí narušit smečka černých vlků.

Jsou pohádky pro vás pasé? Narazili jsme i na dva filmy o farmářích. Více zde. Pokud je to pro vás stále slabé kafe, pusťte si film o zmutovaných ovcích Černé ovce (z roku 2007) nebo se vyděste realitou ve stejnojmenném publicistickém pořadu Černé ovce, ve kterém se reportéři zaobírají realitou, která tedy může být stejně děsivá jako výše uvedený experiment s geneticky upravenými ovcemi.

Náš tip: Abychom to obrátili zase k pozitivnu… Víte, který je nejstarší ovčí příběh? V roce 1966 vznikly v Československu Pohádky ovčí babičky (namluvila Jiřina Bohdalová). Hodný beránek v něm pečuje o roztomilou ovečku a chrání ji před nebezpečím (a notoricky známými vlky). Pustit si je můžete na ČT v iVysílání zde.