Kde se děti mohou setkat s ovečkami?

Tentokrát se s námi podíváte na místa vhodná pro rodinné výlety za ovečkami. Sestavili jsme to zcela podle toho, co máme rádi, kam bychom sami se svými rodinami vyrazili my. Vy se můžete inspirovat nebo nám napsat, pokud jsme některé hezký dvorek/farmu vynechali…

Farma Ovčí terasy v Němčičkách
Uprostřed Modrých hor v Němčičkách vás čeká hezké překvapení. Můžete využít penzion a restauraci, kde dobře vaří (z místních surovin). Opodál restaurace je dětské hřiště. Projděte se k rybníku (najdete tam kapry, líny nebo okouny) nebo navštivte zvířátka v oploceném dvorečku (ovečky, prasátka, kozy, slepice, kačeny nebo králíčky). Můžete si také domluvit piknik v altánku. Překvapením je lesní bar, který je perfektně vybaven, děti si zde mohou zaskákat na trampolíně, dát zmrzlinu a dospělí si natočit pivo (platí se přesný obnos do kasičky na místě). Farma je dostupná autem – dá se přijet až k penzionu po úzké, ale dobře sjízdné lesní cestě. Tohle místo si zamilujete.

zaspi_clanek_ovecky2

Salaš Krajinka
Jezdíte rádi na Slovensko? Máme pro vás jeden tip – Salaš Krajinka, která je směrem na Ružomberok (za Žilinou). Je to mezi rodinami s dětmi velmi oblíbené místo, kde si můžete zakoupit sýr nebo brynzu zpracované tradičním způsobem, dobře se najíst v jejich restauraci, navštívit výstavu traktorů. Děti mohou využít hřiště nebo se podívat, jak se pasou ovečky. Dá se tam pěkně zadovádět (na pohyb dětí jsou zde zvyklí). Jenom je lepší vyrazit brzy ráno kvůli parkování (je to oblíbené výletní místo). Mapa zde.

Archeoskanzen Modrá
Pokud se vydáte do vodního světa Živá voda Modrá nebo na vedlejší stezku praturů, můžete také navštívit Archeoskanzen Modrá, který je také velmi oblíbeným místem pro školní výlety. Je to staré sídliště z 9. století s domky, dílnami nebo hospodářskými budovami v krásném prostředí (poblíž Velehradu). V areálu se prohání dvě ovečky, kozy, oslík a kačeny. Je to hezké výletní místo, kde se v průběhu roku odehrávají různé akce.

Dvoreček ve Vyškově
Hebké ovce a rozmařilé kozy, které si můžete nakrmit, potkáte ve vyškovské zoo na Dvorečku (krmení se kupuje na pokladně). Jen se nelekněte hamižných koz, k dětem jsou milé, ale rády berou papírové sáčky, ve kterých jsou jejich pochutiny zabaleny. Na dvorku jsou i prasátka a holoubci. Je to naše oblíbená zoo s voliérou a několika klokany, kde se pěkně prochází i s kočárkem nebo i za méně příznivého počasí. V areálu je i hřiště a v sezóně také občerstvení. Jednou za čas zde sdružení Teuta Ganna ukazuje, jak se zpracovává vlna (letos tato akce proběhla v květnu, další termín si pohlídejte, stojí to za to).

zaspi_clanek_ovecky

Pozn.: Pokud byste chtěli přijet k nám do Zaspi nakoupit produkty z rouna přímo ze skladu, rádi se vám budeme věnovat v pracovní době. Můžete vidět mykací stroj nebo šicí dílnu. Platit lze hotově i kartou. A pokud byste to chtěli spojit s výletem za živými ovečkami, jsme poblíž Farmy Severka, kde se můžete ubytovat a domluvit si „pasení oveček“ (nutné domlouvat předem).